En iyi boşanma avukatı diye bir şey var mı ?

En iyi boşanma avukatı diye bir şey var mı ?

İnsanlar ne umutlarla evlenirler değil mi? Mutlu bir yuva, güzel çocuklar, düzenli bir hayat ve paylaşmanın tadı…
Sonra bir gün gelir her şey değişir. Hayaller yıkılır, umutlar tükenir. Ne yaparsanız yapın artık her şey bitmiştir. Olan bitene anlam veremeden bir çare bulmaya çalışsanız da siz, boşanma sirenleri çalmaya başlamıştır bir kere…

Evet, ne yazıktır ki son yıllarda ülkemizde boşanma oranlarında büyük bir artış görünmektedir. Türkiye İstatistik Kurumu tarafından yayınlanan verilere göre ise Türkiye’de boşanma sebeplerinin çoğunu aldatma, ilgisizlik ve dayak/kötü muamele gibi nedenler oluşturuyor.

Sonuç olarak her ne olursa olsun eşler boşanmaya karar verdiyse bazı soruların cevabını ve haklarını genel olarak bilmeleri ve mümkünse boşanma konusunda profesyonel olarak bir avukattan yardım almaları gerekiyor.

Ancak ne yazıktır ki yine bu konuda uzman bir avukat tanıdığı olmayan insanlar çaresizce google amcayı açıyor ve eminiz ki hemen şu kelimeler veya benzerleri ile arama yapmaya başlıyor. Ve belki de şu anda bu yüzden buradasınız;

”en iyi boşanma avukatı, izmir boşanma avukatı, en ünlü boşanma avukatı izmir, izmir avukat, boşanma davalarında uzman avukatlar,izmirin en ünlü boşanma avukatı,İzmirin en iyi boşanma avukatı, izmirdeki en iyi boşanma avukatları, izmirdeki en ünlü boşanma avukatları, türkiyede ki en ünlü boşanma avukatları, türkiyenin en iyi boşanma avukatları, boşanma avukatı, ” ….vs vs…

Oysa bu aramalarla aradığınız doğru avukatı yani boşanma davalarında gerçekten uzmanlaşmış bir avukatı bulabilecek miydiniz?

Bu soruya şöyle cevap verilebilir;

Tabi ki her avukatın mutlaka uzmanlaşmış olduğu bir dava türü vardır. Kimi boşanmanın tanınması davalarında uzmanlaşır kimi ceza davalarında ve bir başkası da belki icra davalarında. Ve sizlerinde bir boşanma davanız için o konuda yani boşanma davalarında iyi olan bir avukatı bulmak istemeniz gayet doğaldır. Bunu da şayet yakın çevrenizde bir tanıdık avukatınız yoksa internetten arayarak bulmaya çalışmanızda gayet doğaldır.

Ancak üzülerek belirtmek isteriz ki internetten yapacağınız bu tür aramalarla gerçekten İzmir’in yada İstanbul’un yada Ankara’nın yada her nerde yaşıyorsanız işte oranın en iyi boşanma avukatını bulamayacaksınız. Çünkü bu kelimelerle yaptığınız aramalar ile karşınıza çıkan sonuçlar büyük ihtimalle sadece o avukata yada hukuk bürosuna ait internet sitesinin google yada hangi arama motorunu kullanıyorsanız işte o arama motorunca sevilmiş olmasından, o sitede iyi derece de bir seo çalışması yapılmış olmasından yada en basiti o siteye sahip avukatın arama motorlarına verdiği reklamdan kaynaklanacaktır. Oysa belki de o izmir’in en iyi en ünlü boşanma avukatı diye yaptığınız arama sonucunda karşınıza çıkan o avukat boşanma davalarında yeterince iyi değildir. Belki de sitesinde iyi bir seo çalışması yapılmamış olan bir başka avukat boşanma davalarında uzman bir avukat olduğu halde google da yaptığınız arama sonucunda karşınıza çıkmayacaktır.

Dolayısıyla ne yazık ki arama motorlarının size en doğru , en iyi avukatı bulmanızda gerçek olan en doğru sonuçları göstermesi mümkün değildir.

Ama bir avukatın yada hukuk bürosunun internet sitesinden o avukatın işini ne derece ciddiye aldığını, ne derece önemsediğini ve özellikle hangi davalarda gerçekten uzmanlaşmış olduğunu anlamanız pek tabi mümkündür. Bunu sitenin tasarımından ziyade daha çok içeriğinden ve içeriğin sürekli güncel olmasından rahatlıkla anlayabilirsiniz.

Örneğin boşanma davalarında gerçekten uzmanlaşan bir avukatın sitesinde yüksek ihtimalle o davayla ilgili bir çok makale ve yazı bulunabilecektir. Bu şekilde sadece google da üst sıralarda çıkmak için iyi bir seo çalışması yaptırdığı halde gerçekte boşanma davalarında uzman olmayan bir avukat ile esas anlamda o davalarda uzmanlaşan yada alanını boşanma davalarında avukatlık olarak belirleyen bir avukatı rahatlıkla ayırt edebilirsiniz.

Saygılarımızla.

Av.Ekrem Engin

(Visited 497 times, 1 visits today)

One thought on “En iyi boşanma avukatı diye bir şey var mı ?

  1. Arkin

    Sayin ekrem engin bey,, benim cekismeli bosanma davam var ve acilen bir avukat a ihtiyacim var, bana yardımcı olurmusunuz, 0541 698 81 78 arkin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin