Boşanmanın Tanınması ve Tenfizi Davası Ne Kadar Sürer?

1.582 kez görüntülendi

Boşanmanın Tanınması ve Tenfizi Davası Ne Kadar Sürer?

Boşanma tanıma tenfiz davası ne kadar sürer diye merak eden kişinin bu süreci nasıl yürüteceği, davanın süresini direk olarak etkileyen bir unsur olarak karşımıza çıkar. Boşanma tanıma tenfiz davası süresi, boşanan çiftlerin ikisinin de ülkemizde farklı boşanma tanıma tenfiz avukatı ile davayı yürütmeleri durumunda 2 – 3 ay gibi bir sürede sonuçlandırılabilir. Fakat tarafların bu dava için avukat tutmamaları açılacak davanın 3 – 4 yıl gibi bir sürede sonuçlanmasına neden olmaktadır.

Boşanma tanıma tenfiz davası süreci, zorluğu nedeniyle hukuki destek alınması gerekir. Süreç içerisinde gerekli prosedürlerin doğru uygulanmaması, sürecin profesyonel olarak takibinin yapılmaması, süreç içerisinde atılacak adımların yanlışlığı veya eksikliği davanın yıllarca sürmesine neden olacaktır.

(Visited 474 times, 1 visits today)

One thought on “Boşanmanın Tanınması ve Tenfizi Davası Ne Kadar Sürer?

  1. oktay demir

    merhabalar bende avukat tutmak istedim tanıma tenfiz için ama istenilen para yüksek olduğundan kendim açtım yani siz avukatsınız daha iyi bilirsiniz ama 6 7 bin tl bir tanıma tenfiz davası için hakmı sizce bunun bilgisini alabilirmiyim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir